W tym roku seria grillów gazowych Broil King Imperial nieznacznie się zmieniła. Grille te nadal reprezentują najwyższe standardy grillowania zamknięte w wykonanych ze stali szlachetnej piekarnikach. Zmiany są bardziej kosmetyczne i nie mają wpływu na jakość grillowania, która w tej serii prezentuje wszystko, co najlepsze.
Nowe półki boczne
Najistotniejszej przebudowy poddano boczne półki grilla. Są one teraz identyczne z grillami Broil King serii Regal. Tym samym zrezygnowano z wysuwanej szuflady znajdującej się dotychczas w prawej półce wszystkich modeli grillów Imperial. Zmodyfikowane i odchudzone zostały fronty półek bocznych, które otrzymały mniejsze zaczerpnięte z Regali rączki. Dodatkowo w panelach przednich półek umieszczone zostały po trzy uchwyty do powieszenia niezbędnych do grillowania akcesoriów. Uzyskano w ten sposób 6 miejsc na akcesoria w miejsce czterech w poprzednich modelach.
Uchwyty zaczerpnięte z serii Regal
Kolejnym modyfikacjom poddane zostały uchwyty pokrywy grilla i uchwyty szafek i szuflad we wszystkich modelach grillów Imperial. Tak bardzo charakterystyczne dotychczas dla tej serii rączki grilla złożone były z dwóch uchwytów i prostej łączącej je rurki zostały zamienione. Teraz wszystkie rączki wykonane są ze stalowej giętej na końcach rury, która łączy się z elementami grilla przy pomocy ozdobnych stalowych srebrnych podkładek.
Ocenę wyglądu i funkcjonalności zmian dokonanych w nowych grillach serii Imperial pozostawiamy do Państwa uznania. Teraz grille te pod względem wyglądu zewnętrznego bardziej zbliżyły się do serii Regal.
Co odróżnia teraz grille Regal od Imperial
Główną różnicą są oczywiście ruszty. W grillach gazowych Regal dwustronne ruszty Flav-R-Cast™ zostały wykonane z odlewu żeliwnego Dura-Cast™ i w zależności od wielkości grilla jest ich cztery, pięć lub sześć. Takie ruszty doceniane są przez wielu kucharzy wskazujących na ich zalety. Doskonale kumulują temperaturę, oddając ją w kierunku grillowanych na nich potraw. To właśnie na nich odbywa się wstępna aromatyzacja, szczególnie gdy są one ułożone stroną rynienkową do góry. Ruszty żeliwne są jednak bardziej wymagające, jeśli chodzi o obsługę i ich czyszczenie. Aby je konserwować, by służyły latami, musimy je zawsze po grillowaniu wypalić, oczyścić stalową, ryżową lub lodową szczotką, by pozbyć się organicznych resztek przyklejonych do nich potraw. Następnie w celu konserwacji najwygodniej jest spryskać je olejem rzepakowym lub kokosowym wykorzystując do tego jeden z kilku oferowanych przez firmę Broil King spryskiwaczy.
Ruszt żeliwny i stalowy
Stalowy ruszt Flav-R-Cast™ w grillach gazowych Imperial wykonany jest z odlewu stali szlachetnej o symbolu AISI 304. Posiada również stronę rynienkową i odwrotną zakończoną ostrymi krawędziami. Podobnie jak w żeliwnym zachodzi tu wstępna aromatyzacja, a nadmiar tłuszczu odprowadzany jest do zbiornika pod piekarnikiem. Ruszt ten jest jednak niesamowicie trwały i łatwiejszy czyszczeniu. Możemy go nawet umyć w zmywarce.
Należy dodać, że grille serii Imperial i Regal mają takie same powierzchnie grillowania. Możemy zatem zamiennie stosować w nich ruszty, które pasują do obu modeli. Nic nie stoi na przeszkodzie w grillach Regal umieścić stalowe dwustronne ruszty z Imperiali i odwrotnie. Żeliwne umieścić w grillu Imperial.
Oświetlenie wnętrza piekarników
Seria Imperial została wyposażona w odporne na wysokie temperatury lampy oświetlające wnętrze piekarników. Dzięki temu zdecydowanie poprawiono warunki grillowania po zapadnięciu zmroku. W zależności od wielkości grilla montowane są dwie lub trzy mocne źródła światła w tylnych ścianach piekarników. Takiego oświetlenia nie znajdziemy w grillach serii Regal.
Szuflady i półki
Charakterystyczną cechą grillów serii Imperial pozostają dwie duże szuflady montowane w szafkach pod piekarnikiem. Ich fronty wykonane są ze stali szlachetnej AISi 304. Szuflady są szczególnie pomocne do przechowywania marynat i przypraw, ale także niezbędnych akcesoriów do grillowania. Dzięki nim łatwiej jest zapanować nad porządkiem podczas grillowania.