Pozwólcie, że się przedstawię. Nazywam się Crown 490 i jestem nowym modelem grilla gazowego w rodzinie Broil King. Na pierwszy rzut oka jestem bardzo podobny do mojego starszego brata Barona 490, który gości w Waszych ogrodach już od kilku lat. Jednak jest między nami sporo różnic. Brat grill Baron 490 szczyci się systemem PGT, który ustawia go wyżej w rankingu gazowych urządzeń do grillowania.
Elementy systemu PGT w grillu Crown 490
Mnie również wyposażono w niektóre elementy tego systemu. Mam bardzo trwałą i dobrze izolowaną misę piekarnika wykonaną z odlewu aluminiowego. Dzięki temu nie straszne mi wysokie temperatury jakie wygenerują tubowe palniki. Palniki rozgrzewające piekarnik i ruszty są tubowe i jest ich podobnie jak w grillu Baron 490 4 sztuki. Wprawdzie są one wykonane z pojedynczej tuby, ale dysponują one taką samą mocą wynoszącą 11,4 kW. Mam też solidne żeliwne ruszty i mimo, że są o 3 kg lżejsze niż w Baronie 490 są również dwustronne. Łączą nas natomiast takie same aromatyzery systemu Flav-R-Wawe™, które odpowiadają za dystrybucję ciepła, ochronę palników i aromatyzację grillowanych potraw. Również zawory Linear-Flow odpowiadające za płynną kontrolę temperatury z pokrętłami 180° Sensi-Touch™ są naszą wspólną cechą. Co ważne, te elementy wyposażenia zaliczają się do systemu PGT czyli opatentowanych technologii systemu grillowania Broil King, gwarantujących niezrównaną moc, wydajność i smak grillowanych potraw.
Elementy oświetlenia grilla Baron 490
Barona 490 rozpoznacie bez trudu po podświetlanych niebieskimi diodami led pokrętłach zaworów. Takie wyposażenie ułatwia grillowanie wieczorem, ponieważ po zapadnięciu zmroku bez trudu obserwujemy, które palniki w której strefie grillowania są aktualnie włączone. Ja Crown 490 nie posiadam tej funkcji dlatego wskazane jest aby podczas wieczornego grillowania zastosować oświetlenie zewnętrzne w formie lamp montowanych na rączce mojej pokrywy. Lampy takie pozwalają też dokładnie oświetlić panel sterowania oraz całą powierzchnię rusztów by precyzyjnie grillować i nie spalić potraw.
Szafka na butlę gazową
Wspólną naszą cechą jest również rozmiar szafki, która w swoim wnętrzu zmieści 11 kg butlę gazową i drobne akcesoria. Aby ułatwić ustawianie nas na tarasie czy w ogrodzie wyposażeni jesteśmy w cztery skrętne koła z blokadami ruchu. Dzięki temu uzyskujemy tak potrzebną możliwość manewrowania podczas zmiany miejsca i stabilność całej konstrukcji podczas grillowania.
Kuchenka i rożen wspólne elementy wyposażenia
Dumnie noszę nazwę grill Broil King Crown 490 co oznacza, że podobnie jak Baron 490 jestem doskonale wyposażony. Na lewej półce mam umieszczoną kuchenkę gazową z palnikiem o mocy 2,7 kW. Możecie na niej przygotować atrakcyjne dodatki do grillowanych na moich rusztach potraw. Możecie też postawić na niej garnek lub wok czy zagrzać wodę na kawę, a gdy jest zimno przygotować winnego grzańca. Moje oznaczenie Crown 490 oznacza, że jestem także wyposażony w wyjątkowy zestaw do grillowania na rożnie. Zestaw ten składa się z pręta rożna i umieszczonych na nim kolców do mocowania potraw. Pręt jest połączony z elektrycznym napędem obracającym potrawę powolnym obrotowym ruchem. Ale to jeszcze nie wszystko. Posiadam też specjalny palnik do opiekania potraw na rożnie dzięki któremu upieczecie potrawy z rożna w idealnej ku temu temperaturze.
Co jeszcze nas różni ?
Pokrywa mojego piekarnika jest bardziej ścięta, a aluminiowe boki nie posiadają charakterystycznych dla Baronów dużych stalowych nitów. W moim designie dominującym jest kolor czarny, natomiast design Baronów urozmaicono stalowymi blatami półek bocznych i dolną stalową listwą spinającą podstawę grilla. U mnie elementy te mają kolor czarny.
CCC czyli cena czyni cuda
Jest jednak między nami jeszcze jedna różnica, na którą wielu zwraca uwagę. Moją przewagą jest cena. Jestem prawie o 20 % tańszy od Barona 490, dlatego warto porównać nasze parametry by wybrać grill o najlepszym stosunku jakości do ceny i oczywiście naszych indywidualnych oczekiwań.